Страховики не мають права вимагати техталон

Страховики не мають права вимагати техталон

Страховики під час оформлення автоцивілки не матимуть права вимагати талон про техогляд. Нові правила вже підписав Президент. "В самому законі є вказівка про те, що він вступає в силу з моменту його прийняття

Тобто, в разі його підписання у встановлені

Страховики під час оформлення автоцивілки не матимуть права вимагати талон про техогляд

Нові правила вже підписав Президент.
"В самому законі є вказівка про те, що він вступає в силу з моменту його прийняття Тобто, в разі його підписання у встановлені законом строчки, він набуде чинності 6 серпня 2011 року. Щодо зобов’язань страхових компаній проходити техогляд, слід нагадати, що оскільки законом не встановлений такий обов’язок, то відповідно до частини першої статті 19 Конституції України - жодна особа не може змушувати іншу вчиняти ті дії, які прямо не передбачені законом", - объяснює телеканалу UBR Дмитро Жуков, правник юридичної фірми.
На власний розсуд оформлюватимуть талони звичайні автовласники. Масово відмовлятись від проходження техогляду вони не будуть, прогнозують фахівці. Адже від цього, зокрема, залежатиме вартість страхування.
"Отримання протоколу про технічну справність автомобіля може в подальшому зменшити вартість страхового полісу, оскільки відповідно будуть знижені ризики, які несе страхова компанія, крім того це також буде корисно тим особам, які, або нередко мандрують Україною, або здійснюють міжнародні перевезення, оскільки в інших країнах можуть діяти інші норми закону, і саме наявність талону проходження техогляду за новим законом є обов’язковим", - каже Дмитро Жуков, правник юридичної фірми.
Обов'язково проходити технічний огляд раз на два роки повинні будуть водії транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі та ті, які здійснюють господарську діяльність. Двічі за 12 мІсяців перевірятимуть справність маршруток і щороку - таксі. Окрім того, отримати талон тепер можна не лише в ДАІ.
"За старим законодавством це було виключне право технічних підрозділів ДАІ, на сьогоднішній денек законодавством внесені зміни, за якими, або сервісні центри автомобільних компаній у разі наявності у их такового обладнання, або ж страхові компанії, мають самостійно організовувати суб’єкти, які надають такі послуги". – підсумовує Дмитро Жуков, правник юридичної фірми.

Похожие статьи:

Полезные советыКак защитить свой автомобиль и имущество от воровства?

Полезные советыПравила зимнего вождения

Полезные советыКак правильно выйти из заноса

Полезные советыСекретные буквы в вашем автомобиле

Полезные советыКак правильно переехать «лежачего полицейского»

7185 просмотров

Рейтинг: +1632 Голосов: 3127

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!